Kasa fiskalna dla mechanika

Kasa fiskalna dla mechanika

Osoby, które prowadzą warsztat samochodowy, zakład wulkanizacyjny lub stację diagnostyczną, mogły liczyć na zwolnienie z kasy fiskalnej. Warunek był jeden: sprzedaż nie mogła przekroczyć kwoty dwudziestu tysięcy w ciągu roku. Od 2015 roku wszystko ma się zmienić i firmy, które naprawiają samochody, motocykle, czy wymieniają opony, muszą zainstalować w swoich firmach kasy fiskalne i przy ich pomocy prowadzić ewidencję. Dzięki temu klient otrzyma paragon i będzie mógł reklamować daną usługę, a sami przedsiębiorcy będą odprowadzać należne podatki. Niektórym przedsiębiorcom pomysł się nie podoba, kasa fiskalna to dodatkowe koszty…

A oprócz kosztów jest jeszcze jeden minus: kasa może ulec uszkodzeniu w miejscu, gdzie pełno smarów, olejów itp. I głownie te dwa argumenty przytaczają właściciele warsztatów samochodowych. No bo jak brudnymi rękoma „nabić” usługę na kasę i wydać klientowi paragon?

Kasa fiskalna dla mechanika to dodatkowe koszty, to prawda, lecz nie zapominajmy, że można uzyskać ulgę na pierwszy zakup kasy. Kwota ulgi wynosi 700 złotych (maksymalnie 90% wartości zakupu). Jeśli kupimy niedrogą kasę, możemy liczyć na zwrot połowy kwoty wydanej na jej zakup.

Jaka powinna być kasa fiskalna dla mechanika? Na pewno praktyczna. Oznacza to, że powinna posiadać wodoszczelną klawiaturę, by w razie zalania nic jej się nie stało. Powinna posiadać solidny akumulator, który pozwoli na pracę bez zasilania sieciowego. W warsztacie to bardzo ważne. Kasa fiskalna dla mechanika powinna być nieduża, bo w warsztacie przeważnie nie ma miejsca na duże urządzenie. Może jeszcze kopia elektroniczna paragonu, zamiast tradycyjnych papierowych rolek.

Jakie firmy proponują nam kasy dedykowane również mechanikom? Firma Posnet, Elzab, Innova i wiele innych. Odwiedźmy sklepy stacjonarne i internetowe, może uda nam się skorzystać z promocji? Warto kasę kupić wcześniej, by uniknąć komunikatu „brak towaru”. W końcu kilkadziesiąt tysięcy przedsiębiorców będzie musiało zakupić nowe urządzenia do swoich firm…