Kasa fiskalna dla fryzjera

Kasa fiskalna dla fryzjera

Powoli zaczyna kończyć się kolejny etap możliwości uzyskania trochę większych dochodów ze swojej działalności gospodarczej. Małej firmy na naszym rynku naprawdę nie mają lekko. Problemem są nie tylko wysokie podatki. Niestety bowiem w Polsce dla firm system rozliczania się z ubezpieczenia społecznego oraz zdrowotnego jest mocno niesprawiedliwy. Wysokość tego świadczenia nie jest bowiem zależna od dochodów firmy. Jeśli firma ma gorszy miesiąc i na czysto zarobi tylko 500zł to i tak musi zapłacić pełne składki, czyli ponad 1000 złotych. Nic więc dziwnego, że wielu małych przedsiębiorców stara się ukrywać część swoich dochodów. Nie wynika to z chęci świadomego oszukania państwa, ale po prostu ze zwykłej woli przetrwania, utrzymania się na rynku i uzyskiwania jakichś dochodów. Niestety od 2015 roku małe firmy mogą mieć większe problemy finansowe.Według obecnych przepisów w firmie nie musi znajdować się kasa fiskalna w przypadku, gdy roczne dochody firmy nie przekraczają 20 tysięcy złotych. Nie jest to jakaś wielka kwota pieniędzy, ale jednak wiele malutkich firm korzystało z tego progu. Po prostu nie wszystkie dochody były ewidencjonowane i w efekcie w ciągu roku kwota ta nie była przekraczana, a więc i firma nie musiała mieć kasy. Od 2015 roku sporo w tej kwestii się jednak zmieni. Na przykład kasa fiskalna dla fryzjera będzie obowiązkowym urządzeniem w takim salonie, niezależnie od tego ile taka firma zarabia w ciągu roku.

Naturalnie przepisy te dotyczą nie tylko fryzjerów. Od 2015 roku cała branża kosmetyczna będzie objęta obowiązkiem posiadania kasy, do tego dochodzą jeszcze prawnicy, lekarze czy na przykład mechanicy samochodowi. Jak tłumaczy Ministerstwo Finansów są to właśnie branże, w których najczęściej dochodzi do zaniżania dochodów. Warto już teraz szukać dla siebie urządzenia bo za chwilę kasa fiskalna dla fryzjera i tak będzie obowiązkowa.

Taka zmiana przepisów prawa ma na celu wyeliminowanie oszustw. Ministerstwo Finansów podkreśla, że w przypadku tych działalności same koszty wynajmu lokalu są na tyle wysokie, że nieprzekroczenie 20 tysięcy dochodu rocznie jest niemożliwe. Czy Kasa fiskalna dla fryzjera podniesie koszty usług? Czas pokaże, ale jest to możliwe.