Kolektory danych

Kolektory danych

Niezależnie od tego jak wielki posiadamy sklep czy salon usługowy przynajmniej raz w roku jesteśmy zobowiązani do wykonania inwentaryzacji całego asortymentu. nie chodzi jedynie o to by mieć orientacje na temat tego ile faktycznie posiadamy produktów, czy to się zgadza z tym co jest w systemie. Dzięki temu wiadomo przecież czy wszystko zostało skasowane przy zakupie przez klienta, a także czy nic nie zostało skradzione. Dlatego tez takie kontrolne podliczanie ma jak najbardziej sens i powinno się odbywać. Zwłaszcza za każdym razem kiedy mamy wątpliwość co do tego cz wszystko się zgadza. Nie mniej jednak nie jest to jedyny powód, a mianowicie raz w roku, a właściwie pod koniec tego kalendarzowego, musimy wykazać takie zestawienie w urzędzie. Dlatego mniejsze przedsiębiorstwa na pewno mają inwentaryzację tylko raz w roku.Niezależnie od tego w jakim miejscu będzie się odbywała inwentaryzacja to jednak kolektory danych mogą okazać się niezastąpionym sprzętem. Wszystko to dlatego, że przyspieszy i ułatwi to zadanie. Jak wiadomo podliczać można asortyment samodzielnie, jednak każdy artykuł musi być osobno. Zwłaszcza jeśli mają one inne nazwy czy pojemności. W związku z tym nie może być tak, że ogólnie liczymy ile produktów znajduje się na półkach. Konieczny jest ich podział ze względy na nazwę, a później an pojemność. Tak się dzieje jeśli mamy ten sam produkt dostępny w  kilku pojemnościach lub wielkościach.

Nie trudno się domyślić, że takie działania niestety będą czasochłonne. Wszak wszystko należy dokładnie spisać, a jeśli mamy już gotowy wykaz produktów to i tak w całej tabeli koniecznie należy to doszukać. Tak czy inaczej zajmuje to wiele czasu. Chyba, że mamy kolektory danych. Jak wiadomo to urządzenie podłączone jest do sytemu, który ma umieszczone wszystkie produkty. Zatem wystarczy jedynie zeskanował kod kreskowy na opakowaniu i już wiemy co to za towar. Wystarczy zatem jedynie wprowadzić ilość dostępnych sztuk i mamy prawie gotową inwentaryzacje.

Jednym słowem Kolektory Danych ułatwiają i przyspieszają proces związany z inwentaryzacją. Dlatego tez wykorzystywany jest nie tylko w hurtowaniach, ale i w mniejszych sklepach również.