Kasa fiskalna dla mechanika

Kasa fiskalna dla mechanika

Czy Ciebie także denerwuje to, że jadąc do mechanika na naprawę swojego samochodu nigdy nie dostajesz paragonu na potwierdzenie tego, że jakakolwiek usługa została dokona? O ile w dużych warsztatach, jak chociażby autoryzowane salony obsługi pojazdów, można liczyć na paragon, fakturę, a nawet ładny wykaz dokonanych napraw, tak w lokalnych warsztatach rzadko dostaje się potwierdzenie na to, że dana naprawa została wykonana. Co gorsza tak naprawdę nie mamy nawet pewności, czy dane naprawy faktycznie zostały przez warsztat wykonane. Różne programy telewizyjne pokazują, ze lokalne warsztaty dopuszczają się niestety oszustw. Obecna zmiana prawa powoduje jednak, że niedługo może się to nareszcie skończyć co na pewno powinno cieszyć wieli właścicieli samochodów.Do tej pory kasa fiskalna dla mechanika była urządzeniem nieobecnym z tego powodu, że te grupy zawodowe korzystały z przepisy zwalniającego z posiadania kasy jeśli dochody nie znajdują się na odpowiednim pułapie. Pułap ten wynosi obecnie 20 tysięcy złotych netto i jest to zarobek roczny takiej firmy. Naturalnie ciężko wyobrazić sobie sytuację, że warsztat samochodowy nie jest w stanie zarobić rocznie tyle pieniędzy. Pracownicy, koszty utrzymania warsztatu, zakup narzędzi…czy to naprawdę kosztuje mniej jak 20 tysięcy złotych rocznie?

Ukrywanie dochodów stało się typowe nie tylko dla mechaników, ale także lekarzy czy nawet niestety prawników prowadzących własne kancelarie. W efekcie więc pojawiły się nowe przepisy według których kasa fiskalna dla mechanika z dniem 1 marca 2015 roku będzie już obowiązkowa. Przepis obowiązuje od początku roku 2015, jednak zawsze są 2 miesiące na dopasowanie się do nowego prawa i stąd właśnie termin 1 marca.

Oczywiście z racji tego, że kasa fiskalna dla mechanika będzie musiała zawsze znaleźć się w firmie to pojawiają się pewne obawy samych klientów związane z tym, że wzrosną ceny usług w warsztatach. Teoretycznie może tak być bo mechanik musi teraz płacić więcej podatków, ale z drugiej strony chyba ważniejsze jest to, że wreszcie dostaniemy potwierdzenie naprawy dające podstawy do ewentualnej reklamacji.