Kasa fiskalna dla lekarza

Kasa fiskalna dla lekarza

Walka pomiędzy służbą zdrowia a naszym rządem trwa nieustannie już od wielu lat. Zarówno lekarze jak i rządzące partie stale obrzucają się mięsem i wytykają wzajemne błędy. Wraz z nadejściem nowego roku jak zawsze pojawił się oczywiście problem kontraktów i strajki niektórych lekarzy, którzy nie chcą podpisywać umów z NFZ twierdząc, iż są one mało korzystne, szczególnie dla samych pacjentów. Dla lekarza podobno dobro pacjenta jest najważniejsze, ale w przypadku prywatnych placówek nie raz okazuje się jednak, że „na dwoje babka wróżyła”. Pacjent przychodzi prywatnie do stomatologa na wyleczenie zęba. Usługa jest wykonywana i po kilku dniach wypada plomba. Pacjent przychodzi więc zareklamować usługę do dentysty i okazuje się, że niewiele może zdziałać bo przecież nie otrzymał paragonu, a więc pod względem prawnym nie doszło do żadnej transakcji. Od 2015 roku te lekarskie praktyki wreszcie się jednak zmienią.Ministerstwo Finansów zauważyło, że pośród lekarzy, mechaników, kosmetyczek i fryzjerów zdecydowanie najczęściej dochodzi do zaniżania dochodów, aby uniknąć posiadania kasy fiskalnej w firmie. Jak zapewnia rząd nie chodzi tutaj tylko o wpływy do budżetu, ale także o dobro ludzi, którzy po wykonaniu usług nie mają podstaw do reklamacji, gdyż nie otrzymują żadnych potwierdzeń realizacji usług. Z tego powodu od 2015 roku kasa fiskalna dla lekarza, jak i kilku innych grup zawodowych, staje się obowiązkiem i nie ma już znaczenia to ile dana firma zarabia.

Przepisy dotyczą naturalnie tych osób, które w ramach swojego zawodu prowadzą firmy, czyli na przykład prywatne gabinety lekarskie, salony kosmetyczne czy też warsztaty samochodowej. Kasa fiskalna dla lekarza wywołała oburzenie pośród środowiska lekarskiego, ale nadaje to zupełnie nowe prawa samym pacjentom.

Teraz źle zamontowana plomba w zębie będzie mogła być reklamowana, niepoprawnie wykonane zabiegi medycyny estetycznej również będą podlegały reklamacji, a wiadomo, że tam dochodzi nie raz do licznych nieprawidłowości. Istnieje oczywiście ryzyko, że Kasa Fiskalna Dla Lekarza podniesienie nieco koszty usług medycznych, ale z drugiej strony możemy się czuć dzięki temu dużo pewniejsi.