Drukarki fiskalne

Drukarki fiskalne

Drukarki fiskalne to urządzenia elektroniczne należące do bardzo licznej grupy urządzeń fiskalnych. Choć większość z nich stanowią bardzo nowoczesne modele to i tak nie potrafią one pracować samodzielnie. By mogły poprawnie pełnić powierzone im funkcje należy podłączyć je do komputera wyposażonego w specjalny program do zarządzania sprzedażą. Takie programy stworzone zostały po to by znacznie usprawnić i uzupełnić nasze urządzenia fiskalne o dodatkowe funkcje. Drukarki fiskalne występują w różnych rozmiarach i kolorach dlatego też znalezienie tej właściwej nie stanowi większego problemu. Istnieją modele przystosowane specjalnie do małych sklepików, czy niewielkich hurtowni, ale też takie które sprawdza się w ogromnych hipermarketach.

Obecnie dostępne modele są w większości wyposażone w elektroniczny zapis kopii wydruków wszystkich transakcji jakie zostały wykonane na danym urządzeniu. Taka dodatkowa funkcja prowadzi do zmniejszenia o połowę zapotrzebowania na papier na rolkach na którym drukowane były do tej pory paragony dla klientów oraz ich kopie. Drukarki fiskalne jak wszystko inne stale są ulepszane i urozmaicane. Najnowszy model dostępny w naszym kraju jest wyposażony w kolorowy wyświetlacz TFT. Na nim możemy podziwiać kolorowe menu drukarki, listę sprzedawanych towarów oraz dowolne wybrane przez nas klipy graficzne na przykład te stanowiące filmy reklamowe.

Dzięki tej drukarce mamy możliwość sprzedaży dowolnych produktów, których nazwy nie przekraczają sześćdziesięciu znaków. Jak sama nazwa wskazuje głównym zadaniem drukarek fiskalnych jest drukowanie paragonów. W zależności od tego jak zaprogramujemy nasze urządzenia na takim paragonie może się znaleźć nie tylko lista naszych zakupów i NIP firmy od której go otrzymujemy, ale też na przykład logo graficzne umieszczane zwykle w nagłówku.

Najprostszy model na Drukarki fiskalne to wydatek rzędu dwóch i pół tysiąca złotych. W zależności od tego jak bardzo rozbudowanych narzędzi do pracy będziemy potrzebować w naszej firmie tym jej cena będzie wyższa.